WEBINAR POGADANKOWy

O zielonej strefie

CZWARTEK, 22 lipca, GODZINA 21:00

 

Pogadanki i eksplorowanie tych tematów w ich czasie daje nam dużo radości. Jest to też czas, kiedy otwierają się kolejne wątki danego tematu, które chcemy móc dalej z Wami eksplorować. Wpadłyśmy na pomysł formuły, która dawać będzie podstawy w ramach bezpłatnej Pogadanki i pogłębienie tematu w czasie płatnego webinaru. 

Agnieszka Stein i Sylwia Włodarska

Kupując miejsce na webinarze możesz uczestniczyć w nim na żywo. 24 godziny po webinarium dostaniesz też jego nagranie na 6 miesięcy.

Na żywo spotykamy się za pomocą platformy Zoom. Czas trwania webinarium to 90 minut.

Start  22 lipca o 21:00

O zielonej strefie

 

Kiedy zaczynamy opowiadać o modelu stref, spotykamy się z tym, że ludzie mówią nam, że są głównie w czerwonej lub niebieskiej strefie. Ten webinar będzie o tym, jak szukać zielonej strefy, jak ją rozpoznawać, znajdować i poszerzać.

Często  bardziej zauważamy dyskomfort i to, kiedy są trudne emocje. Trudno nam zauważać to, kiedy jest dobrze i bezpiecznie. Dlatego w trakcie webinaru porozmawiamy o narzędziach pielęgnowania zielonej strefy, które możemy ćwiczyć, czyli o:

  • przyjemności,
  • pozytywnej neuroplastyczności,
  • uważności,
  • zwalnianiu,
  • zauważaniu i świętowaniu.

Sylwia o webinarze:

Zauważam, że z jednej strony, tak na głowę, wiem, że zielona strefa jest stworzona do sytuacji społecznych, a z drugiej mam takie myśli, że “jestem miękka buła”, kiedy próbuję zajmować się trudnymi sytuacjami, konfliktami z zielonej strefy. Albo obawiam się, że zostanę oceniona jako “pobłażliwa”, “ustępująca”, “miękka” właśnie. Zauważenie tych myśli, nazwanie narzędzi jakich używam towarzysząc sobie i innym z zielonej strefy pozwoliło mi na odkrycie mocy z niej płynącej i pozwoliło na to, by być w zielonej strefie jeszcze częściej.

Agnieszka o webinarze:

Zielona strefa to miejsce gdzie mamy dostęp do największej ilości narzędzi i strategii. Dlatego warto ją poszerzać. Warto uczyć się tego jak odnajdywać drogę do niej w trudnych sytuacjach. Myślę też, że warto oglądać swoje przekonania i historie, które utrudniają nam bycie w zielonej strefie.

OBEJRZYJ POGADANKĘ

Webinar będzie rozwinięciem Pogadanki, zachęcamy do jej obejrzenia przed Webinarem.

Pogadanka o zielonej strefie odbędzie się 8 lipca. Tymczasem możesz obejrzeć poprzednie nagranie.

O nas

Sylwia Włodarska

Sylwia Włodarska

Pani Swojego Szczęścia

Agnieszka Stein

Agnieszka Stein

psycholog, autorka

W Pogadankach przybliżamy założenia rodzicielstwa bliskości, bezwarunkowej miłości, empatycznej komunikacji, Porozumienia bez Przemocy, rozmawiamy o emocjach, radzeniu sobie ze stresem, pielęgnowaniu poczucia własnej wartości, budowaniu relacji opartych na bliskości i zaufaniu. W skrócie – dzielimy się tym, jak ogarniać siebie, bo to podstawa rodzicielstwa.

 

 Gdzie  znajdziesz pogadanki?

Archiwalne pogadanki możesz oglądać na naszym kanale na YouTube. Wszystkie odcinki są też dostępne w formie podkastów.

Photo by Daria Shevtsova from Pexels